2017 AWARDS & TROPHIES
Club Championships Results
Congratulations to everyone who took part in the Club Championships back in November here are the long awaited results and photos of the trophy winners. The number in brackets following the name is the total number of points the swimmer was awarded for each event they competed in.

Don't forget the club's AGM is Monday 5th February 2018, 7pm @ The Flying Club, Ashbourne

































































Novice Boys
1st Louie Goldberg (24)
2nd Ben Croxford (20)

Novice Girls
1st Maisie Goddard (18)
2nd Conni Howe (17)
3rd Sammy Poyser (16)
Runners Up: Scarlett Andrews (10), Martha Whale (10), Ellie Harrison (9)


9 Year Old Boys 
1st George Padden (35)
2nd James King (29)
3rd Will McCarthy (28)

9 Year Old Girls
1st Isabella Margiotta (14)
2nd Edie Hambleton (12) & Mollie Davies (12)
Runners Up: Esme Clowes (10), Phoebe Tilsley(9), Sophie Duckmanton (5)


10 Year Old Boys
1st Finlay Howe (30)
2nd Otto Wigley (15)
3rd Leon Cartlidge (11)
Runners Up: Oliver Brown(8), Joshua Harrison(8)

10 Year Old Girls
1st Annabelle Croxford (36)
2nd Tamsin Carroll (31)
3rd Rosie King (25)
Runners Up: Ava Giles (24), Matilda Caton (18), Hazel Brandrick (15), Poppy Goldberg (13), Martha Grady (8)



11 Year Old Boys
1st Edward Carroll (35)
2nd Ben Archer (34)
3rd Sam Baines (26)
Runner Up: Zach Damesin (14)
11 Year Old Girls
1st Imogen Scotcher (36)
2nd Elena Andrews (28)
3rd Isabelle Stevens (22)
Runners Up: Isobel Torpey (21), Lucy Ackers (16), Emma Smith(8), Annie Woods (3)



12 Year Old Boys
1st Thomas Rennie (24)
2nd James Lawton (12)


12 Year Old Girls
1st Keira Lee (36)
2nd Ellie Tarr (3)
3rd Elouise Bevan (25)
Runners Up:  Katie Hancock (21), Evie Gregory (20) Arabella King (14) , Katie Endall (13)


13 Year Old Boys
1st  Jolyon Woodisse (32) William Carroll (32) 
2nd Eddie Archer (26)


13 Year Old Girls
1st Kate Haswell (36)
2nd Jessica Kaul (29)
3rd Ellie Torpey (27)






Runners Up: Tahlia Lee (22), Robyn Tilsley (20), Ellie McCarthy (15), Millie Nye (12), Megan Wigley (12)




14 Year Old Boys
1st Alex Holt (36)
2nd Archie Watkins (16)


14 Year Old Girls
1st Michaele Dick (36)






15 Year Old Boys
1st Charlie Scotcher (36)
2nd Matthew Moody (33)


Open Girls
1st Katie Talyor (36)
2nd Holly Herring (10)





Open Boys
1st Stephen Elliott (17)
2nd Paul Haswell (6)


Masters
1st Nicky Dick (35)
2nd Helen Armstrong (18)





PRESIDENT CUP BOYS
1st Charlie Scotcher
2nd Matthew Moody
3rd Stephen Elliott



PRESIDENT CUP GIRLS
1st Katie Taylor
2nd Holly Herring
3rd Michaela Dick


JOHN STUBBS BOYS
1st Alex Holt
2nd Jolyon Woodisse
3rd Archie Watkins


JOHN STUBBS GIRLS
1st Kate Haswell
2nd Michaela Dick
3rd Ellie Torpey



FRANK WRIGHT BOYS 
1st Edward Carroll
2nd Ben Archer
3rd Finlay Howe


FRANK WRIGHT GIRLS
1st Imogen Scotcher
2nd Annabelle Croxford
3rd Elena Andrews


BLUE RIBBON BOYS
1st Charlie Scotcher
2nd Matthew Moody
3rd Alex Holt


BLUE RIBBON GIRLS
1st Katie Taylor
2nd Kate Haswell
3rd Michaela Dick
MOST IMPROVED 
Elena Andrews





MOST STYLISH BREASTSTROKE
Imogen Scotcher






Swimmers Swimmer
Charlie Scotcher



SENIOR CLUB PERSON
Nic herring






INTERMEDIATE CLUB PERSON
Katie Taylor



JUNIOR CLUB PERSON
Elouise Bevan